jakie zaproszenia ślubne
Porady i ciekawostki ślubne

Jakie zaproszenia ślubne wybrać

Są osoby, które uważają, że przygotowywanie i wręczanie zaproszeń ślubnych to tylko formalność i niezbędny punkt podczas ślubnych przygotowań. Dlatego styl, rodzaj czy nawet jakość zamawianych zaproszeń nie ma dla nich większego znaczenia – tak po prostu – byle były i spełniły swoje zadanie poinformowania gości.

Takie myślenie jednak jest dużym błędem. Zaproszenia ślubne to pierwszy element, dotyczący waszej imprezy, z jakim spotkają się wasi goście. A jak wiadomo – pierwsze wrażenie często rzutuje na dalsze postrzeganie czegoś. Podczas wręczania zwykłych zaproszeń nasz gość pomyśli – dostałem takie nijakie zaproszenie ślubne = cała uroczystość prawdopodobnie będzie też taka sobie. A przecież o to chodzi, aby goście byli zadziwieni i zaciekawieni waszą uroczystością!

Dopasuj zaproszenia ślubne do stylu wesela

Najlepiej, aby styl zaproszenia już w jakiś sposób pokazywał ogólną koncepcję ślubu i wesela. Może do tego nawiązywać na przykład:

 • grafika – kwiatowe zaproszenia ślubne z daną rośliną, która wystąpi w dekoracji sali czy bukietu Panny Młodej, nadruk waszego hobby (np. rowerowe zaproszenia ślubne),
 • styl papieru – ekologiczny papier nawiązujący do wesela w stylu boho, wiejskim czy eko,
 • kolory dodatków, np. wstążki na zaproszeniu – wskazują wybraną kolorystykę ślubu i wesela,
 • kształt zaproszenia lub dołączonych dodatków – rulony mogą nawiązywać do szlacheckiego stylu, laserowo wycinane zaproszenia ślubne do stylu nowoczesnego.

Pamiętaj o dopasowanych dodatkach ślubnych i weselnych

Aby jednak zarówno ślub jak i wesele wywarły na gościach mocne i niezapomniane wrażenie trzeba by zadbać już od samego początku przygotowań o piękną i spójną oprawę. W to wchodzą nie tylko zaproszenia ślubne, ale później także cała dekoracja kościoła, sali, bukietu, stroju Nowożeńców, samochodu, czy dodatkowych atrakcji na weselu i prezentów dla gości. A ponieważ zaproszenia ślubne wręcza się już na kilka miesięcy przed ślubem, to trzeba starannie dobrać ich kolorystykę czy wzornictwo. Dobrze przecież, aby pasowały do całej koncepcji późniejszej uroczystości.

Przy wyborze firm wykonujących zaproszenia – zwróćcie szczególną uwagę, czy przy wybranym przez was modelu zaproszeń istnieje możliwość dopasowania dodatków weselnych.

W ich skład wchodzą na przykład:

 • winietki weselne (karteczki z nazwiskami gości),
 • zawieszki czy naklejki na alkohol,
 • karty menu, karty drinków, rozpiska candy baru,
 • plany i numery stołów,
 • księgi gości, księgi do wklejania zdjęć z fotobudki,
 • pudełka na ciasto weselne,
 • prezenciki dla gości weselnych,
 • drobna pojedyncza papeteria (karteczka do koszyczka ratunkowego, opisy niestandardowych alkoholi np. nalewek, podziękowania dla rodziców czy świadków, regulamin wesela).
dodatki weselne

Duży wybór dopasowanych dodatków zapewni wam jednolity styl. A harmonijnie zgrany ślub i wesele na dłużej pozostaną w pamięci waszych gości.

Życzę wam udanych poszukiwań: pięknych, podkreślających wasz styl zaproszeń ślubnych 🙂

Dodaj komentarz